Çalışma Saatleri 07:45 - 18:30

Veli Yorumları

Oğlum 3 yaşındayken eşimle okul arayışına girdik ve ilk görüşmeye gittiğimiz okul Mazeret Yok Anaokulu oldu. Okul müdürü Ayşegül Hanım okulu bize tanıttıktan sonra bir başka okulu görme ihtiyacı hissetmeden oğlumuzun kaydını yaptırdık. Benim için en önemli olan güvenlik, eğitim ve beslenme hususlarında oldukça memnun kaldığımızdan oğlumuzun bu yıl tekrar aynı okula devamına karar verdik. Okulda çocuklara kesinlikle paketli gıda verilmiyor olması beni çok mutlu ediyor. Gün içerisinde beslenme ve uyku bilgisinin okul uygulaması üzerinden mutlaka bildiriliyor olması da çok rahatlatıcı. Ayrıca oğlumun yeni doğan kardeşine alışma sürecinde yaşadığı problemlerin aşılmasında öğretmenlerinin ve özellikle psikolog Hilal Hanım ın desteği ebeveynler olarak bizi çok rahatlattı. Okulun Atatürk ilkeleri ışığında eğitim veriyor olması da eşim ve benim için diğer bir tercih sebebi oldu. Sınıf öğretmenlerimize, okul müdürümüz Ayşegül Hanıma, psikolog Hilal Hanım a tekrar çok teşekkür ederiz.

Mazeret Yok ve Ayşegül Hanım ile geçen yıl tanışıp bu yıl keşke gecen yılda gitseydi diye bin pişmanlık yaşadığım evladınızı gözünüzün kapalı emanet ettiğiniz binlerce şükrettiğiniz bir yuva bir ev. Çok fazla okul gezen ve okullardan neredeyse gözleri yaşlı çıkan bir anne olarak eğitim belki güvenden sonra 2. sırada benim için öncelikle güven... 1 gün dahi ne yapar diye tereddüt etmediğim alıştırma süreci dahi olmadan gidip kızımı emanet ettim kızım ve bizler çok mutluyuz iyi ki Mazeret yok! 1 günde cümleleri değişti bir günde farkı gördüm tek bir günde mantıklı cümleler kuran bir ergen benim gözümde.. ve eklemeliyim ki civardaki muhafazakar olmayan tek okul diyebilirim başta Ayşegül Hanım’a ve Oğuz Bey’e ve tüm öğretmenlere çok teşekkürler.

Başka bir okulda 3 aylık bir deneme sürecimizin ardından Mazeret Yok Anaokulu ile tanıştık. Aradaki farkı Ayşegül Hanım ile ilk görüşmemizde anlamıştık. Bizim için samimiyet çok önemliydi ve aradığımız her şeyi bu okulda bulduk. Özellikle yemek menüleri çok güzel. Okul bakımlı ve temiz, öğretmenlerinin tatlılığını anlatmamıza gerek bile yok, hepsi de pırıl pırıl gençler. Okul psikologumuz Hilal Hanım'ın da sabah problemlerimizi aşmamızda büyük katkısı oldu. Her konuda tam profesyonel bir okul. Okul araştıran velilerin mutlaka gidip görüşmesi gereken bir kurum.

Çocuğumun hem eğlendiği hem bir sürü şey öğrendiğini görmek, üstelik bunların güvenli bir ortamda gerçekleştiğini bilmek çok mutluluk verici. Drama, görsel sanatlar, bale, İngilizce, halk oyunları, müzik orff.. Hiç biri sözde değil. Bu dersleri gerçek anlamda ve ne kadar eğlenceli işliyor olmalılar ki oğlumun hepsini evde uyguladığına şahit oluyorum bol bol. Başka bir okul deneyimi olan bir veli olarak aradaki fark uçurumlar diyebilirim. Sabahları okula neşeyle gidiyorsa, iki gün gitmediğinde okulunu özlüyorsa, evde bol bol "Öğretmenim böyle yapardı." cümlelerini duyuyorsam ve bütün bunların üstüne gerçekten çok fazla şey öğrendiğini gözlerimle görüyorsam doğru yerdeyim demektir. Okul yönetiminin, öğretmenlerin veli ile iletişimi çok iyi. (Oğlum rahatsızlandığında öğretmeninin arayıp durumunu sorması ve ayrıca okul müdiresinin arayıp sorması :)) Veli bilgilendirmeleri üst düzeyde. (gün içerisindeki rutin yemek, uyku vb bilgilerinin detaylı olarak belirtilmesinin yanında gezi için okuldan ayrıldılar, gezi alanına vardılar, dönüş için servis hareket etti, okula vardılar hepsi tek tek haber veriliyor.) Aylık bültenleri harika, gerçekten özenle hazırlanan birer dergi gibi her biri (şu an tek düşündüğüm 30 sayfalık Mart ayı bültenini nasıl okuyacağım mesela :)) En çok hoşuma giden şeylerden biri, karne dönemlerinde verilen gelişim raporlarının ve karnelerinin objektif olması. (standart kreş karnesi değil, detaylı hazırlanmış bir karne ve pedagog tarafından hazırlanmış çocuğa özel gelişim raporları veriliyor) Küçük çocuk, hepsi "çok iyi" mantığıyla asla hazırlanmamış ve çocuğunuzun gerçek durumunu öğrenebiliyorsunuz. (üşenmeyip İngilizce karnesinde "çoğunlukla biliyor" olan her maddeyi tek tek oğluma sözlü sınav yaptım ve hepsini gerçekten bildi, "bazen biliyor" olanları ise gerçekten bazılarını bildi :)) Sanırım daha çok şey yazabilirim ancak ilk aklıma gelenler bunlar. Biz okulumuzu gerçekten seviyoruz.

İletişim

Küçük Çamlıca Mah.
Şeker Kaya Sok. No:2/1 34696
Üsküdar / İstanbul
Tel: 0 216 492 29 29
GSM: 0 533 700 07 07